Cap-Haïtien

Počasí Cap-Haïtien, Haiti

Cap-Haïtien má tropické klima — teplo po celý rok s průměrnými maximy kolem 28–31 °C. Suché období je zhruba listopad–duben s méně srážkami a více slunečnými dny; od května do října jsou časté a vydatné přeháňky a vyšší riziko bouří/hurikánů. Noční teploty zůstávají mírné, příjemné pro večerní aktivity.

31°C
Partly cloudy
Today 32°C / 24°C 💧 4 mm
Tomorrow 31°C / 24°C 💧 2 mm
Pátek 32°C / 24°C 💧 0 mm

Nejlepší čas k návštěvě

Listopad až duben — sucho a slunečno, ideální na pláže a výlety.

červen - srpen
31°C
prosinec - únor
28°C
Sunny days per year
24+

led

Max: 27°C / Min: 18°C

Rayiny days: 10

Precipitation: 22 mm

úno

Max: 28°C / Min: 18°C

Rayiny days: 10

Precipitation: 18 mm

bře

Max: 29°C / Min: 19°C

Rayiny days: 14

Precipitation: 31 mm

dub

Max: 29°C / Min: 20°C

Rayiny days: 20

Precipitation: 73 mm

kvě

Max: 30°C / Min: 21°C

Rayiny days: 26

Precipitation: 144 mm

čvn

Max: 31°C / Min: 22°C

Rayiny days: 26

Precipitation: 129 mm

čvc

Max: 31°C / Min: 22°C

Rayiny days: 26

Precipitation: 96 mm

srp

Max: 31°C / Min: 22°C

Rayiny days: 27

Precipitation: 119 mm

zář

Max: 31°C / Min: 22°C

Rayiny days: 27

Precipitation: 141 mm

říj

Max: 30°C / Min: 22°C

Rayiny days: 26

Precipitation: 130 mm

lis

Max: 28°C / Min: 20°C

Rayiny days: 19

Precipitation: 69 mm

pro

Max: 28°C / Min: 19°C

Rayiny days: 11

Precipitation: 24 mm

Weather in Cap-Haïtien

The chart shows the yearly trend of average daily highs, lows, and monthly precipitation.

Počasí - Cap-Haïtien, Haiti

Cap-Haïtien má typické karibské klima: teplá celoročně s průměrnými denními maximy kolem 27–31 °C a nočními minimy zhruba 15–22 °C. Suché měsíce jsou převážně v zimním období (prosinec–únor–březen), zatímco období s nejvyššími srážkami a častými přeháňkami spadá do května–října. Pro cestovatele to znamená volbu mezi sušším počasím ideálním pro pláž i prohlídky (zima/předjaro) a horkými, deštivějšími měsíci, které nabízejí bujnou zeleň a méně lidí, ale častější odpolední přeháňky. Na Flightics doporučujeme plánovat podle toho, zda preferujete absolutně sucho a více slunce, nebo teplejší, ale vlhčí podmínky.

Počasí - Cap-Haïtien, Haiti - leden

Leden je jeden z nejsušších měsíců v Cap-Haïtien: průměrné denní maximum kolem 27 °C a noční minimum kolem 18 °C, s nízkým objemem srážek (~22 mm) a zhruba 10 deštivými dny. Ideální období pro plážové aktivity, výlety a rezervaci letenek mimo hlavní deštivé měsíce.

Počasí - Cap-Haïtien, Haiti - únor

Únor zůstává suchý a příjemně teplý: maxima kolem 28 °C, minima kolem 18 °C a srážky ještě nižší (~18 mm). Díky stabilnímu počasí je to vynikající měsíc na objevování města i okolních pláží.

Počasí - Cap-Haïtien, Haiti - březen

Březen přináší stále teplé dny (max. ~29 °C) a mírné nárůsty srážek (okolo 31 mm) s přibližně 14 deštivými dny. Stále je to dobrý čas pro návštěvu: teplo, slunečno i občasné krátké přeháňky.

Počasí - Cap-Haïtien, Haiti - duben

Duben je přechodový měsíc s průměrným max. kolem 29 °C a nárůstem srážek (~73 mm). Přeháňky jsou častější, ale stále převládají teplé a příjemné dny — vhodné pro flexibilní cestovatele, kteří nevadí občasnému dešti.

Počasí - Cap-Haïtien, Haiti - květen

Květen je začátek vlhčího období: teploty rostou (max. ~30–33 °C) a srážky významně stoupají (průměrně kolem 144 mm, až 26 dní se srážkami). Plánujte krátké dešťové přeháňky, především odpoledne, a počítejte s vyšší vlhkostí.

Počasí - Cap-Haïtien, Haiti - červen

Červen zůstává horký a vlhký (denní maxima ~31 °C) se značným objemem srážek (~129 mm) a častými přeháňkami. Pokud chcete nižší ceny a méně turistů, očekávejte ale více deštivých dnů.

Počasí - Cap-Haïtien, Haiti - červenec

Červenec je teplý (max. ~31 °C) s pravidelnými přeháňkami (průměrné srážky kolem 96 mm). Dny jsou stále vhodné ke koupání, ale připravte se na vlhké odpoledne a občasné bouřky.

Počasí - Cap-Haïtien, Haiti - srpen

Srpen patří k nejteplejším a vlhčím měsícům: maxima kolem 31 °C a srážky okolo 119 mm. Pláže jsou přívětivé, ale časté přeháňky mohou krátkodobě omezit venkovní aktivity.

Počasí - Cap-Haïtien, Haiti - září

Září je jedním z nejdeštivějších měsíců (průměrně ~141 mm) s horkými dny kolem 31 °C. Doporučujeme flexibilní plán cesty — ideální pro cestovatele, kteří nevadí dešti a hledají výhodné nabídky.

Počasí - Cap-Haïtien, Haiti - říjen

Říjen zůstává vlhký a teplý (průměrné srážky ~130 mm, denní maxima kolem 30 °C). Srážky mohou být vydatné, proto se hodí voděodolné vybavení a flexibilní itinerář.

Počasí - Cap-Haïtien, Haiti - listopad

Listopad přináší postupné vysychání (srážky kolem 69 mm) a příjemné teploty (max. ~28–31 °C). To je dobrý čas na kombinaci příjemného počasí a menších davů než v hlavní turistické sezóně.

Počasí - Cap-Haïtien, Haiti - prosinec

Prosinec je opět sušší a příjemný: průměrné denní teploty kolem 28 °C a nízké srážky (~24 mm). Skvělá volba pro zimní útěk za sluncem — ideální na pláž i objevování lokality.

Tabulka s teplotami v během roku

led
27 °C 18 °C
úno
28 °C 18 °C
bře
29 °C 19 °C
dub
29 °C 20 °C
kvě
30 °C 21 °C
čvn
31 °C 22 °C
čvc
31 °C 22 °C
srp
31 °C 22 °C
zář
31 °C 22 °C
říj
30 °C 22 °C
lis
28 °C 20 °C
pro
28 °C 19 °C
Flightics - logo

Vyhledávač letenek

Vyhledejte si levné letenky a eurotripy!

© Copyright 2026 Flightics.com. All rights reserved.