O Flightics

Flightics je nový vyhledávač letenek, který je založen na vlastním algoritmu a má mnohé výhody oproti klasickým vyhledávačům. Náš unikátní algoritmus hledá především skvělé tripy po Evropě, díky kterým můžete navštívit Řím, Paříž i Londýn během jednoho týdne a ušetřit tak spoustu peněz.

např: Praha - Londýn (2 dny) – Porto (3 dny) – Řím (4 dny) – Praha.

Dobu pobytu si můžete v každé destinaci nastavit tak, abyste si ji užili podle svých představ. Pobyt v jednotlivých městěch lze nastavit na 1-21 dní. Další výhodou našeho vyhledávače je možnost navolení intervalu odletu v multi-city - na celým měsíc (např. 1.7. - 30.7.), sezónu (celé léto) nebo rok, ve kterém Vám vyhledá nejlevnější kombinaci letenek.

Flightics využívá jednosměrné letenky, které spojí do unikátní kombinace levných tripů po Evropě. Strategie nízkonákladových společností je taková, že prodávají levné jednosměrné letenky, ale zpáteční letenky bývají výrazně dražší.

Další výhodou Flightics je, že můžete letět z jednoho letiště a vrátit se na jiné ve stejné zemi. Proto si u nás koupit letenku z Brna a vrátit se zpět do Prahy. Nebo můžete letět do Manchesteru a na zpáteční cestě letět z Liverpoolu. Můžete tak najít levnější letenku než na trase Praha – Manchester. Navíc doprava mezi jednotlivými městy je levná a města jsou blízko u sebe.

Náš vyhledávač také umožňuje našim zákazníkům zkombinovat lety s různými leteckými společnostmi, které spolu běžně nespolupracují. Výhodou jsou ušetřené peníze do destinací, kam létají jen drahé přímé lety.

Flightics se ale přednostně zaměřuje na vyhledávání unikátních tripů po Evropě, v budoucnu bychom chtěli vyhledávat nejlevnější letenky do zámoří a skvělé tripy po Asii, které budou skvělým pomocníkem nejen pro batůžkáře, kteří chtějí poznat co nejvíce úžasných míst na světě, za co nejméně peněz.

Náš příběh

Jsme 3 kamarádi z vysoké školy v Pardubicích, kteří společně začali cestovat v roce 2012. Cestování milujeme. Čas od času sbalíme batoh a vyrazíme za dobrodružstvím. Když jsme na cestách, chceme navštívit více destinací, za co nejnižší cenu. Proto nás v roce 2012 napadla myšlenka vlastního vyhledávače, který bude hledat tripy přesně podle našich představ a usnadní nám samotné vyhledávání tripů v jakémkoliv termínu, abychom mohli využít nejlevnějších letenek. V roce 2015 myšlenku zrealizovali a v březnu 2016 jsme vydali naší první beta verzi. Od té doby je Flightics naše zákazníky – nadšené cestovatele a baťůžkáře v provozu.

Mohli jsme letět prakticky kdykoliv (když jsme byli na vysoké), chtěli jsme poznat více destinací v Evropě a chtěli jsme strávit v každé destinaci požadovanou dobu pobytu (2 - 3 dny), hledání a zkoušní možností bylo ale vždy časově náročné a složité - abychom nalezli co nejlevnější možné řešení. Tripy jsme skládali i našim přátelům a příbuzným, proto jsme se rozhodli zjednodušit tento způsob cestování pro všechny a začali přemýšlet o Flightics.

Užijte si náš unikátní vyhledávač letenek Flightics! Doufáme, že se vám bude líbit a usnadní vám spoustu práce při hledání vašich vysněných tripů po Evropě.

Zakladatelé

Jiří Sýkora

Jiří Sýkora

Head software engineer
CEO of Flightics

Markéta Horáková

Markéta Horáková

Marketing and Business Development Manager

Některé cesty po Evropě a Asii, které jsme uskutečnili:

Brno – Londýn – Dublin – Liverpool – Amsterdam – Praha (kombinace WizzAir, Ryanair and Easyjet)

Při hledání této cesty jsme zjistili, že letenky z Dublinu do Amsterdamu jsou pro nás až moc drahé. Našli jsme si proto levnější variantu s mezipřistání po dobu 10 hodin v Liverpoolu, které byly tak akorát na prohlídku města. Měli jsme tak možnost poznat nové město a ušetřit na letenkách.

Praha – Dubai – Manila – Bali – Yogyakarta – Kuala Lumpur – Bangkok – Kodaň – Praha

První myšlenkou této cesty byly extra levné letenky z Dubaje do Manily s Cebu Pacific. Na této cestě jsme spojili mnoho nízkonákladových leteckých společností. Letěli jsme se SmartWings, Cebu Pacific, Lion Air, AirAsia, Norwegian a Easyjet.